ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6812440
*
nr 681 2440
Spegel
Med konsol, 1800-tal, höjd: 161 resp 75
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2011
kl 18:22:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 13:35:15
1
750 kr
11/2 08:05:02
2
900 kr
13/2 19:58:40
3
1.100 kr
14/2 13:56:18
2
1.300 kr
14/2 13:59:57
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ konsolbord. Höjd: 60+ 145
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 681 2440
Spegel
Med konsol, 1800-tal, höjd: 161 resp 75
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 13:35:15 | 1 | 750 kr |
11/2 08:05:02 | 2 | 900 kr |
13/2 19:58:40 | 3 | 1.100 kr |
14/2 13:56:18 | 2 | 1.300 kr |
14/2 13:59:57 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ konsolbord. Höjd: 60+ 145
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23